• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

KUIDAS VALIDA JALGRATTA SISEKUMME

KUIDAS VALIDA JALGRATTA SISEKUMME sisekummid
28.08.2020

Mis on jalgratta sisekummid?

Jalgratta sisekummid käivad väliskummi/rehvi sisse, mis pumbatakse ventiili abil õhku täis. Sisekummid on justkui õhupadjad, mille peal sõidetakse ning nad on valmistatud kummist või lateksist. Peaaegu kõikidel ratastel on sisekummid, mistõttu tuleb neid vahetevahel parandada või vahetada kui kumm katki läheb. Kuna aga rattaid on erinevate suurustega ning stiilidega, siis on ka sisekumme mitmeid erinevaid ning enne sisekummi ostmist peab olema kindel, et poest saadakse kätte just teie rattale õige sisekumm.

 

Kuidas valida sisekummi

Jalgratta sisekummid erinevad suuruses ning ventiilis.

 

Sisekummi suurus

Schwalbe sisekumm 60mm

 

Sisekummi suurus oleneb ratta velje diameetrist ning jalgrattarehvi laiusest.

Velje diameeter on sobivuses ratta suurusega ehk lasterattad on väiksema diameetriga kui täiskasvanute rattad. Lisaks erinevad maanteerataste, mägirataste ning bmx rataste suurused.

Jalgrattarehvi laiused on samuti erinevad ning nad olenevad sarnaselt velje diameetrile ratastest ning nende otstarvetest. Näiteks maanteekummid on kordades peenikesemad kui maastikukummid.

  • Jalgratta sisekummi suurus peab olema valitud vastavalt ratta rehvi diameetrile ning laiusele, mis on kirjutatud väliskummi peale. Rehvilt võib leida numbrid nagu näiteks 700x23c või 29x1.9. Esimene number näitab ratta ümbermõõtu ning teine number näitab kummi laiust.

 

Ventiili erinevused

Sisekumm 22''

 

Läbi ventiili pumbatakse sisekummi täis või lastakse liigset õhku välja.

Üldiselt on kahte tüüpi ventiile: Presta & Schrader

Presta ventiilid - peenikesed ning pikad, tihti kasutatakse kummidel, millel on kõrgem rõhk nagu näiteks maanteekummidel.

Schrader ventiilid – võrreldes Prestaga on Schrader ventiilid lühemad ning laiemad. Tihedamini kasutatakse neid ventiile madalama rõhuga kummidel nagu näiteks lasterattad või mägirattad.

Tegemaks kindlaks, mis tüüpi ventiilid on rattal tuleb vaid ventiilidele pilk peale visata. Tähele tuleb aga panna ventiili suurust ning selle pikkust kuna liiga lühikesed ventiilid ei pruugi ulatuda kummidest läbi, mistõttu ei saa seda täis pumbata.

 

Kokkuvõttes tuleb sisekummi valides vaadata täpselt üle enda ratta velje diameeter, jalgrattarehvi laius ning ventiili eripärad. Sisekummi suurust saab vaadata ratta kummi pealt, kuhu on peale trükitud kummi suurused. Ventiilide omapära saab aga vaadata ventiilide pealt.

Kui kõik suurused on teada, siis jääb vaid üle uus sisekumm osta ning kõige mugavam on seda ikka teha läbi e-poe – rehv.ee, spetsiaalne e-pood kõikidele jalgrattahuvilistele.