• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

JALGRATTA TALVEREHVID LASEVAD NAUTIDA RATTASÕITU KA ESIMESE JÄÄKIHIGA

JALGRATTA TALVEREHVID LASEVAD NAUTIDA RATTASÕITU KA ESIMESE JÄÄKIHIGA Jalgratta talverehvid
06.11.2019

Jalgrattaga sõitmine ei ole vaid suvine mugavus, ka talvel esimeste külmadega, jää ning lumega on võimalik edukalt jalgrattaga edasi sõita. Ka pargis libedatest lehtedest, porist ning loikudest läbi sõitmine on muutunud turvaliseks. Mugavaks talvel sõitmiseks on vaja vaid rehvid ära vahetada ja panna alla jalgratta talverehvid, täpselt nagu autodelgi. 

 

Jalgratta talverehvide eripärasused

Talvel ning ka sügisel jalgrattaga sõitmine on veidi ohtlikum kui suvel kuna teed on libedad ning märjad. Küll aga on võimalik korralike jalgrattarehvidega ka halbades oludes turvaliselt sõita. Talverehvid on spetsiaalselt mõeldud just talviste ning raskemate teeolude jaoks. Talverehve on tugeva mustri ning naeltega, mis teevad liikumise korduvalt lihtsamaks ning turvalisemaks. Samuti on talverehvid veidi laiemad ning nende puutepind maapinnaga on suurem kui maanteerehvidel, mis muudab sõidu stabiilsemaks ning turvalisemaks just libedates oludes. 

Jalgrataste talverehvid hoiavad ära libisemise nii kurvi võttes kui ka järsult pidurdades. Samuti on talverehvidega mugav sõita liivasematel aladel, poris ning märgades lehtedes kuna kummid haakuvad maapinnaga väga hästi. Lisaks kasutatakse talverehve ka erinevatel krossisõitudel. 

 

Kas talverehvid tuleb suvel ära vahetada? 

Kui autodel peab talverehvid suverehvideks ning ka kevadel vastupidi ära vahetama, siis jalgrattaga võib sõita mis iganes rehvidega te soovite. Suvel, kui teed on puhtad on aga haakumine talverehvidega väga hea ning see raskendab sõitmist, mistõttu on suvel soovitav vahetada rehvid peenemate ning siledamate vastu, mis ei haaku maapinnaga nii hästi, mis libisevad teedel ning mis on kerged - maanteekummid. 

 

Kokkuvõttes on jalgratastel autodega sarnaselt võimalik soetada erinevaid rehve mitmesugusteks olukordadeks. Talverehvid on aga spetsiaalselt mõeldud libeda tee ning lume korral, mistõttu saab ka talvel mugavalt jalgrattaga edasi sõita. Kindlasti tuleb vaatamata headele rehvidele olla tähelepanelik ning hoolekas liikleja. - panna tähele nii teisi liiklejaid kui ka iseennast. Libe tee ning lumi ei ole õigete kummidega takistuseks, kätte tuleb vaid panna soojad kindad ning peita enda kõrvad mütsi sisse ning jalgrattaga sõitmine võib jätkuda. Erinevaid jalgrattarehve on võimalik soetada meie e-poest juba enne lume tulekut.