• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

JALGRATTA REHVID JA NENDE ERINEVUSED

23.09.2019

Jalgratta rehvide valimine oleneb paljuski eesmärgist ehk millisele rattale soovid rehve leida. Kas sõidad pigem linna- või maastikurattaga? Kas kasutad jalgratast pigem ajaviite või hobina või on sul hoopis ambitsioonikamad plaanid? See otsustab ka, milline jalgratta rehv on sinu rattale sobivaim, mis materjalist see olema peaks ja ka hinna.

 

Millal ma peaksin jalgratta rehve vahetama?

Kõige olulisem on jälgida jalgratta rehvi mustrit. Mustri ääred peavad olema teravad ja muster peab olema piisavalt sügav. Sama nagu autorehvide puhul, mida kulunum on rehvi muster, seda halvemini saab ratast kiirelt peatada. Seega enne sõitmishooaeg, viska pilk peale jalgratta rehvidele, kui need tunduvad kulunud, on targem rehvid vahetada välja uute vastu.

 

Kuidas valida õige suurusega rehvid?

Nii nagu rattakummide pumpamisel tuleb vaadata ratta väliskülge, milline rõhk rattakummile sobib, nii on ka rehvi suuruse puhul. Kogu info on olemas sinu ratta välisküljel.

Maastikuratta rehvidel on välisküljel number 27.5x2.0. See numbrite paar näitab ratta rehvi ligikaudset välisdiameetrit (27.5’’) ja laiust (2’’) tollides. Nende arvude järgi saad kiirelt ja lihtsalt meie e-poest suuruse järgi otsida just sobiva rehvi enda rattale. Krossirataste rehvid on laiuse poolest palju kitsamad, kuskil 1.9’’ kuni 2.25’’.

Jalgratta rehvi laius pigem näitab rattarehvi tüüpi (krossirattale laiem, linnarattale kitsam rehv), kuid välidiameetri numbri järgi saad valida konkreetselt rehvi, mis sobitub Sinu rattale.

gray bicycle wheel with tire

Jalgrattamustrite erinevat tüübid

Sügavam rehviturvis tähendab tavaliselt suuremad haardejõudu, aga samas ka veeretakistust. Seega enda jaoks sobiva mustriga rehvi valides tuleb valida enda jaoks sobiv tasakaal kiirusevajaduse ja haardesoovi vahel.

Sileda mustriga rattarehvid on mõeldud maantee- ja linnaratastele. Sellised rehvid on siledama mustriga, sobides ideaalselt sõitmiseks asfaltil. Osadel rehvidel on V-kujulised sooned mustris, mis hõlbustab kurvide võtmist eriti vihmase ilmaga. Meie klientide vaieldamatud lemmikud on Schwalbe sileda mustriga ja tänavarehvid.

Schwalbe Citizen vastupidav 26'' rehv 47-559, 26x1,75 helkuriga

Pooleldi sileda mustriga rattarehvid on sellise mustriga rehvid, mis on keskelt sileda mustriga, kuid sügavama ja nn agressiivsema turvisega rehvi külgedel, et kindlustada minimaalne veeretakistus, parem kiirendus, samas aidata kurvides. Sellised rehvid on ideaalsed kasutamiseks maastikuratastel, millega sõidetakse pigem siledamal maastikul, kus on oluline suur kiirus, samas hea kontroll kurvides. Meie poes enim ostetud poolsiledad maastikurataste rehvid on Schwalbe Furious Fred rehvid.

Nuppudega mustriga rehvid on mõeldud kasutamiseks metsikumatel maastikel, samuti ektreemspordi ratastel. Erinevad nuppude või nööpidega mustritüübid on mõeldud konkreetsetele rajaolukordadele. Seega on sellised rehvid sobivad just nõudlikumale kliendile. Väiksemate nuppudega mustritega rehvid on kiiremad ja sobivad sujuvamale maastikurajale, samas kui suuremate nuppudega mustritega rehvid pakuvad paremad haarduvust ekstreemsemale maastikurajale, näiteks kui pead sõitma üle paksude puujuurte ja kivide. Nuppudega muster, kus nupud paiknevad harali ja üksteisest kaugemal on ideaalsed mudastel radadel sõitmiseks, et muda ei pakiks ennast mustri vahele, vaid voolaks mustriks välja. Sellist tüüpi rehvide seas on parimad Schwalbe naastrehvid, mis sobivad sõitmiseks ka talvistes tingimustes, sealhulgas jääl.

Naastrehvide

Jalgrattale uusi rehvi valides heida pilk peale meie e-poe täielikule valikule, mille hulgas leiab sobiva rehvi igale rattale!