• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

JALGRATTA MAANTEEREHV JA MAASTIKUREHV - MIS NEIL VAHET ON?

JALGRATTA MAANTEEREHV JA MAASTIKUREHV - MIS NEIL VAHET ON? ratas
28.10.2020

Jalgrattaga sõitmine on paljude lemmiktegevus. Vahet pole kas sõidetakse trenni pärast või igapäevaselt kooli ning tööle, meile kõigile on vaja korraliku ratast, mis sõidab hästi ning hoiab meid tervetena. Rattaga sõitmine on midagi erilist: kujutage ette värsket õhku endast mööda tuhisemas, silitamas teie nahka. Kõik majad mööduvad teist justkui kiirendusega rakud teie kehas tervenevad iga sekundiga muutes tuju paremaks ning elu lõbusamaks. Veelgi lahedam on aga autodest või bussidest mööda sõita varahommikul, kui kaheksaks on tööle vaja jõuda - kiiresti ning tervislikult tööle. Tehes aga trenni ei ole midagi paremat kui sellest mäest lõpuks üles saada ning nautida kiirusi, mis gravitatsioon annab sõites mäest alla. 

Rattaga saab sõita peaaegu igal pool kuid erinevad pinnased vajavad erinevaid rehve, eriti kui tegemist on täiesti erinevate maastikega nagu maanteel sõit ning metsas sõit. Järgmisena vaatamegi me lähemalt nii maantee, kui ka maastikurehve ning mis nende vahed on. 

 

Maastikurehvid

Maastikurehvid sõitmaks raskematel aegadel, raskemates kohtades nagu metsas või matkaradadel. 

Ideaalis on tegemist rehvidega, mis lähevad alla maastikurattale kuid vastavalt ilmale ning maastikule on võimalik erinevatele ratastele alla panna erinevaid rehve. 

Maastikurehvid on rehvid, mis on paksud ning tugeva mustriga. Mida tugevam muster seda enam sobib rehv offroadi. Rehvi suurem pindala ehk laius ning selle raskus (rohkem kummi) tähendab, et rattaga saab sõita raskemates oludes nagu lahtine liiv ning muda. Tugevad kummid suudavad ka läbi muda sõita kuna rehvide peal olevad mustrid juhivad muda ning haaravad maapinnast kõvemini kinni. Püüdes maastikurehvidega maanteepeal sõita on kuulda tugevat kummide vilisemise häält, mida põhjustab tihe sõda kummi ning tee vahel. Ideaalne sellisteks juhtudeks kui tahetakse enda elu raskemaks teha ning rohkem kaloreid  maanteel sõites põletada.

Kokkuvõttes on maastikurehvid disainitud sõitmaks maastikul, kus on muidu raske sõita. Mustrid ning paksemad rehvid tagavad rattale parema juhitavuse ning teel püsivuse, muutes sõidu nii huvitavamaks kui ka turvalisemaks. Valikus on väga erinevate mustritega rehve alustades lihtsamatest lõpetades sügavate mustritega, millega saab sõita ka kivisel pinnal. Vastavalt pinnase raskusele tuleb valida endale sobiv rehv. Liiga rasked ning suured rehvid vales maastikul aga vaid raskendavad sõitu, kulutades rohkem energiat.

 

Maanteerehvid

Maanteerehvid sõitmaks siledal asfaldil.

Nagu nimigi ütleb, on tegemist rehvidega mida kasutatakse maanteel sõitmiseks. Maantee all peetakse silmas aga kõiki teid, mis on siledad ning puhtad, kaetud korraliku asfaldiga.

Sõites maanteel vajame me kiirust ning maanteekummid seda meile just pakuvad. Korralikud peenikesed ning kerged kummid libisevad teel ideaalselt, pakkudes meile kiirust ning mugavust. Kuna maanteerehvid on peenikesed, on ka hõõrdejõud rehvi ning maapinna vahel väiksem, mistõttu ei pea sõitmiseks palju energiat kulutama ning kiirused on suuremad. Teiselt poolt vaadates tuleb aga olla ettevaatlik kõiksuguste kivide, lehtede ning vihmaga kuna antud rehvidel on minimaalne või puuduv muster, siis võivad eelnevad tegurid ratta juhitavust vähendada.

Kokkuvõttes on maanteerehvid eelkõige mõeldus maanteeratastele, millega sõidetakse pikemaid vahemaid siledatel teedel. Tegemist on peenikeste ning kergete kummidega, mis teevad maalteel sõidu sujuvaks, kiireks ning mugavaks. Maanteerehvidega on väga raske (loe: peaaegu võimatu) sõita raskemal pinnasel nagu liiv või kivid kuna rehv ei haaku maapinnaga. 

Nagu varem sai mainitud on erinevatele pinnastele erinevad rehvid, igaüks spetsiaalselt disainitud mugavaks, turvaliseks ning parimaks sõiduks teatud maatikul. Maanteerattad, mis on peenikesed pakuvad meile kiiret sõitu libedal asfaldil. Maastikurehvid pakuvad aga mugavat, kindlat ning püsivat sõitu aga näiteks metsas.Mõlemate rehvidega on võimalik lähemalt tutvuda rehv.ee e-poes.