• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

AUTOVENTIIL VÕI PRESTAVENTIIL?

AUTOVENTIIL VÕI PRESTAVENTIIL? rehv
29.09.2020

Enne jalgrattarehvi leiutamist oli rattaga sõitmine ebamugav ning raske tegevus kuna mitte midagi ei pehmendanud sõitu. Õnneks muutus see kõik kui inimesed hakkasid ise rattaid pehmendama käesolevate vahenditega kuni lõpuks jõuti rehvini, mida me kasutame praegu. Õhkrehvid, mille sees on õhk – pehmendab sõitu ning teeb selle sujuvamaks, väga sarnane autode vedrustussüsteemile.

Kuna aga kummi sisse on kuidagi vaja õhku, siis tulevad kasutusele ventiilid läbi mille surutakse õhk kummi sisse. Üldiselt on kasutusel kahte sorti ventiile/klappe: Schraderi e. autoventiilid ning Presta ventiilid.

Järgmisena vaatame me lähemalt mõlemaid ventiile, nende sarnasusi ning erinevusi.

 

Autoventiil

Schraderi ventiil on leiutatud Ameerikas aastal 1893 August Schraderi poolt, mistõttu leidub ka inimesi kes kutsuvad käesolevat ventiili ka Ameeriklaseks. Põhjus, miks seda kutsutakse aga autoventiiliks on lihtne, nimelt enamik tänapäeva autosid kasutavad sama ventiili põhimõtet.

Autoventiil koosneb erinevatest osadest, mis hoiavad õhu kindlana rehvis. Esimesena tuleb välja tuua toru, millesse kruvitakse klapp, mis hoiab õhu paigal. Klappi saab reguleerida muutes nii ka rehvis olevat õhurõhku.

Autoventiil on lihtne kuid väga kindel seadeldis, mistõttu kasutatakse seda lisaks autode ning jalgrattarehvidele veel ka erinevates sukeldumispaakides ning kliimaseadetes.

Kuna autoventiil on laialt kasutuses ning see on standardselt keermestatud, saab rehve täita peaaegu igal pool kõikide standardsete pumpadega.

Autoventiil on pakem ning lühem klapp. 

 

Presta ventiil

Presta ventiile kasutatakse rehvidel, mis on suurema õhurõhuga. Ventiil on üldiselt pikk ning peenike ning selle tõttu sobib see ideaalseks maantee, võidusõidu ning hübriidratastele. Presta klapid hoiavad kaua kõrget õhurõhku, mis on jällegi vajalik rehvidele, mis kasutavad suurt õhurõhku.  

Lisaks tema kujule erineb Presta Schraderist veel lukustusmustri poolest. Nimelt, ventiili hoitakse pideva surve all. Et õhku läbi Presta ventiili lasta tuleb vaid kork lahti keerata ning klapi ülaosa vajutama.

Presta ventiili saab kasutada ka standardsete pumpadega, kuid selleks on vaja adapterit.

Presta ventiilid on peenikesed ning pikad võrreldes autoventiilidega. 

 

Jalgrattaga sõitmine ei ole vaid tervislik sõitjale vaid ka meie planeedile. Üha enam inimesi sõidavad ratastega ning naudivad vabadust, mida vaid rattad suudavad pakkuda. Rääkides Aga ventiilidest, siis on meie elud tehtud lihtsaks ning olenevalt rehvidest on meil kasutuses kas Presta ventiil või autoventiil. Mõlemad ventiilid on pidevalt kasutuses erinevatel ratastel ning neid saab usaldada.

Mõlemaid ventiile ning paljugi muud on võimalik soetada rehv.ee kodulehelt.